Sondra Ray i Markus ray

// Sondra Ray i Markus Ray

Sondra Ray i Markus Ray

// Sondra Ray Bali Quest

Leonard Orr


Znany na świecie jako twórca rebirthingu oraz gorący propagator idei nieśmiertelności. Studiując historię jego życia dowiadujemy się, że już bardzo wcześnie wkroczył w świat duchowy – jako nastolatek został tak zwanym odrodzonym chrześcijaninem. W tamtym czasie dogłębnie studiował Biblię, a wiele z nauk Jezusa traktował dosłownie, np. słowa: Kto wierzy we mnie nie zazna śmierci. Początkowo zamierzał zostać kaznodzieją chrześcijańskim, jednak poczuł powołanie, aby zostać duchownym stojącym ponad systemami religijnymi, dlatego zajął się studiowaniem nauk Nowej Myśli (New Thought Movement), Wiedzy Umysłu (Science of Mind) czy nauk Ernesta Holmesa.

Pierwsze osobiste doświadczenia z przeżyciami powrotu do łona matki i okołoporodowymi zdarzyły się na początku lat 60. Stany te były powiązane z długim przebywaniem w basenach i gorących źródłach, pod wodą z oddychaniem przez rurkę.

W końcu lat 70.Leonard spotkał się z mahawatarem Śiwy Badadźim, od którego otrzymał bardzo wiele nauk i instrukcji, umożliwiających integracje swoich odkryć oddechowych w basenie z istniejącą już starożytną nauką o oddychaniu i odradzaniu, znaną i praktykowaną tak jako pranajoga jak i jako krijajoga. W przebywając w Indiach odwiedził kilkunastu joginów uznawanych za świętych, którzy w naukach odnoszą się do idei oddechu życia, fizycznej nieśmiertelności czy długowieczności. I tak narodziła się idea rebirthingu.

Sondra Ray


Czy wiesz, że Sondra prowadzi swoje warsztaty już od ponad 40. lat? O tym, jak to wszystko się zaczęło możemy dowiedzieć się z fragmentu jej książki:

Poleciałam na Hawaje. W domu, na podłodze, siedziała grupka mniej więcej dwudziestu pięciu osób.
- Pozwólcie, że wam opowiem, czego się nauczyłam o wpływie narodzin na związki bliskości – zaczęłam i mówiłam dalej, a godziny szybko upływały.
Na koniec patrzyli na mnie z rozdziawionymi buziami.
- Sondra, to wszystko wyjaśnia – mówili.
- Serio? – bąknęłam.

Tak wyglądały początki. Dziś Sondra prowadzi swoje warsztaty dla ludzi na całym świecie i nazywana jest Matką Rebirthingu. Jest jedną z pierwszych uczennic Leonadra Orra, pionierem i gorącą propagatorką metody rebirthingu, autorką książek o tematyce wpływu narodzin na życie, wspaniałym nauczycielem duchowym, wykładowcą i uzdrowicielem, a przede wszystkim renomowanym ekspertem w dziedzinie związków.

Swoją działalność rozpoczęła w latach 70-tych XX w. Wyszkoliła i przeprowadziła przez proces rebirthingu tysiące ludzi na całym świecie i jest uznawana za jednego z największych specjalistów w zakresie wpływu narodzin na ciało, związki, karierę i życie.

Sondra tworzy i naucza na warsztatach, włączając w to jej najbardziej popularny trening Związki Miłości (LRT). Trening ten pomógł tysiącom ludzi uzdrowić ich związki, poprzez wyjaśnienie negatywnych schematów rodzinnych, dzięki zastosowaniu świadomego oddychania oraz technik twórczego myślenia.

Sondra prowadzi warsztaty na całym świecie, m.in. w Anglii, Francji, Włoszech, Niemczech, Islandii, Irlandii, Szwecji, Estonii, Rosji, Nowej Zelandii, Australii, Singapurze, Bali i Japonii. Zabiera ona także ze sobą grupy do Indii, na coroczne pielgrzymki do New Delhi, Haldwani i Herakhanu.

Więcej informacji na temat Sondry i prowadzonych przez nią warsztatów znajdziesz na jej stronie internetowej.

Duchowa Intymność


Książka Sondry „Duchowa Intymność” ukaże się wkrótce nakładem wydawnictwa Centrum. Istotę tego, o czym ona jest najlepiej oddaje fragment wstępu, w którym Sondra pisze:

Przeczytałam gdzieś, że powinnam sprowadzić to, czym się zajmuję do trzech słów. Rozmawiałam o tym z moim mężem Markusem i zaproponował następujące słowa: Miłość, Wolność, Długowieczność. Moim zdaniem trafił w sedno. Te trzy słowa są zarazem treścią niniejszej książki. Praca nad ich znaczeniem przenosi związek na całkiem nowy poziom, a proces oświecenia radykalnie przyspiesza. Pragnę, byście wszyscy doświadczali duchowej bliskości, na jaką zasługujecie w swoich związkach miłości.

Co jeszcze można do tego dodać? Jest to niesamowity podręcznik duchowy, który wyjaśni Ci dokładnie przyczyny twoich niepowodzeń w związkach, a następnie i krok po kroku poprowadzi cię do lepszej przyszłości. Pokaże, w jaki sposób uwalniając swój umysł z negatywnych myśli, można tworzyć wspaniałe i harmonijne relacje.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej Sondra omawia coś, co sama określa mianem „starego paradygmatu”. Związek, który funkcjonuje w tym paradygmacie jest pełen napięcia, konfliktów, niezrozumienia i oddalenia. Za taki stan rzeczy odpowiedzialne są nasze negatywne myśli. Skąd one się biorą? Po pierwsze są to prewerbalne myśli ukształtowane podczas naszych narodzin i okresu płodowego. np. bolesny poród może przynieść podświadome przekonanie, że ranimy tych, których kochamy, co przekłada się na nasze postępowanie. Po drugie, osobiste kłamstwo, czyli najbardziej charakterystyczna dla danej osoby negatywna myśl na jej temat. Do najczęściej spotykanych osobistych kłamstw należą: Jestem niechciana. Jestem zły. Jestem ofiarą losu. Jestem nie taka jak trzeba, itp. Po trzecie, wzorce rodzinne np. skłonności do naśladowania swoich rodziców w związku, skłonność do rywalizacji, czy skłonność do przyciągania i doświadczania dezaprobaty. Po czwarte nieumiejętność wybaczenia swoim rodzicom.

Oczywiście nie możemy zmienić przeszłości, jednak możemy ją przeanalizować, wziąć odpowiedzialność za sytuację, którą sami stworzyliśmy i rozpocząć uzdrawianie siebie oraz swojego związku. To uzdrowienie doprowadzi do stworzenia związku o zupełnie innej wibracji. Związku, w którym obie strony czują się spełnione i pełnowartościowe, a jednocześnie razem budują nową jakość, która przejawia się harmonią, zrozumieniem i wzrostem. Związku, o jakim niemal każdy z nas marzy.

I na koniec jeszcze jeden fragment książki oddający istotę sprawy:

To Ty musisz zainicjować zmianę, jeśli twój związek nie funkcjonuje dobrze. To ty musisz wziąć na siebie odpowiedzialność za wszelkie jego wady. Musisz chcieć zostawić za sobą stary paradygmat związku odziedziczony po rodzicach i przodkach i zastąpić go całkowicie nowym modelem.

Zamów książkę »

Pobierz fragment książki »

Sondra Ray

// Sondra Ray Bali Quest


Sondra Ray i Markus Ray

// Sondra Ray i Markus Ray India Quest

Sondra Ray

// Sondra Ray