Związki Miłości - warsztaty z Sondrą i Markusem Ray

Czy wiesz, w jaki sposób świat duchowy łączy się z materialnym?


Być może Ty też odnosisz wrażenie, że świat duchowy jest dostępny jedynie świętym albo osobom bardzo uduchowionym, a większość z nas obraca się w tym przyziemnym i materialnym. Nic bardziej błędnego. Świat duchowy jest równie blisko każdego z nas, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Jak to wszystko działa, czyli Boskie Trio: MIŁOŚĆ, MYŚL, MATERIA


W wielkim skrócie: Jesteśmy zanurzeni w boskości, która jest miłością, harmonią i pełną akceptacją. Można też powiedzieć, że świat duchowy jest „macierzą potencjalności” - może przejawić się na różne sposoby w materialnym świecie. Tym co „tłumaczy” duchową potencjalność na świat materialny są nasze myśli. Zapewne spotkałeś się już z twierdzeniem, że to nasz umysł kreuje rzeczywistość. To o czym i w jaki sposób myślimy, wpływa na to co nas spotyka i otacza.

Jakie myśli, taki świat


Gdy wypowiadamy tak radykalne twierdzenie, często spotykamy się ze zdaniem typu: Ale ja ciągle staram się myśleć pozytywnie i nic mi z tego nie wychodzi. Nadal ledwie wiążę koniec z końcem i nie potrafię normalnie porozmawiać ze swoim partnerem. Dlaczego? Bardzo dobre pytanie. O tym, jak wyglądają odpowiedzi na tego typy pytania, widziane z perspektywy rebirthingu, odpowiada Sondra Ray w swojej książce Duchowa intymność W największym skrócie wygląda to w ten sposób, że:

  • Bolesne doświadczenie, szczególnie te z okresu prenatalnego, porodu, czy wczesnego dzieciństwa tworzą nieświadome schematy myślenia i zachowania, które rzutują negatywnie na związki, jakie nawiązujemy w dorosłym życiu.
  • Osobiste kłamstwo, mające formę negatywnej myśli na swój temat, odbiera nam życiową energię i tworzy podświadome przekonanie, że nie zasługujemy na coś pozytywnego.
  • Niechęć do brania pełnej odpowiedzialności za to, co nam się przytrafia odbiera nam możliwość kierowania swoim życiem – znacznie łatwiej jest obwiniać okoliczności lub inne osoby niż przyjąć, że wszystko zależy od nas samych.
  • Nieumiejętność przebaczenia swoim rodzicom tworzy barierę złości, która odcina nas od naszej duchowości.

W ten sposób w umyśle tworzą się negatywne schematy, które sprawiają, że tworzona rzeczywistość jest uboga, szara i pełna niespełnionych związków.

Jak oczyścić myśli, aby umysł pracował na naszą korzyść?


Również i na to pytanie znajdziemy odpowiedź w rebirthingu. Chodzi o to, by dotrzeć do swojej podświadomości, wydobyć z niej negatywne schematy, przyjrzeć się im samym i skutkom, jakie wywołują, a następnie je uwolnić. Tego wszystkiego możemy dokonać za pomocą uwalniającego oddechu, którego uczy nas rebirthing. Gdy już to zrobimy możemy za pomocą odpowiednich afirmacji stworzyć dla naszego umysłu nowe i bardziej korzystne dla nas przekonania i nawyki.

Czym jest rebirthing?


Rebirthing jest metodą rozwoju duchowego za pomocą świadomego, rytmicznego i połączonego oddechu. Taki oddech pozwala nam dotrzeć do podświadomości i uwolnić traumy i negatywne myśli, które ograniczają nas w życiu. Samo słowo „rebirthing” w języku angielskim znaczy „odradzanie”, co nawiązuje do idei cofnięcia się do okresu naszego porodu i, poprzez pracę ze świadomym i uwalniającym oddechem, by dokonać powtórnych, tym razem duchowych narodzin, już bez traum.

Metoda ta powstała w 1974 roku w Stanch Zjednoczonych, a jej twórcą jest Leonard Orr. Sondra Ray, którą dziś uważa się za „matkę” rebirthingu była jedną z pierwszych uczennic Orra. Na podstawie jego nauk stworzyła w latach 70. program autorskich warsztatów Związki Miłości, na których pomaga ludziom na całym świecie uwolnić się od traum i negatywnych wzorców, by mogli tworzyć w swoim życiu harmonijne i pełne miłości relacje. Bo jak pisze w swojej książce:

Człowiek ma stać się wszystkim tym, czym stać się może. Nauczyć się żyć w stanie błogości.

Czym są „Związki Miłości”?


Jak już wspomnieliśmy są autorskimi warsztatami Sondry Ray, na których każdy z nas może nauczyć się jak tworzyć dobre relacje ze światem, sobą samym i innymi ludźmi. Każdy, kto już na nich był, potwierdza, że warsztaty są pełnym ciepła, radości i pozytywnej energii spotkaniem ze światowej sławy nauczycielami duchowymi, specjalistami w uzdrawianiu międzyludzkich relacji. Na warsztatach Sondra i Markus Ray uczą w jaki sposób, za pomocą świadomego oddechu i pozytywnych afirmacji budować fantastyczne związki i wyzwolić swój potencjał. Warsztaty te znane są na całym świecie.

Przejdź do strony wydarzenia »


Jeśli już teraz chciałabyś rozpocząć proces uzdrawiania swojego związku, dowiedz się jak wygląda proces uzdrawiania związków i pobierz dodatkowe materiały z odpowiednimi ćwiczeniami, które możesz wykonać samodzielnie lub z partnerem. Wszystkie analizy i ćwiczenia opracowane są w oparciu o treści zawarte w książce Sondry Ray:

Przejdź do strony Proces Uzdrawiania Związków »

Duchowa Intymność


Książka Sondry „Duchowa Intymność” ukaże się wkrótce nakładem wydawnictwa Centrum. Istotę tego, o czym ona jest najlepiej oddaje fragment wstępu, w którym Sondra pisze:

Przeczytałam gdzieś, że powinnam sprowadzić to, czym się zajmuję do trzech słów. Rozmawiałam o tym z moim mężem Markusem i zaproponował następujące słowa: Miłość, Wolność, Długowieczność. Moim zdaniem trafił w sedno. Te trzy słowa są zarazem treścią niniejszej książki. Praca nad ich znaczeniem przenosi związek na całkiem nowy poziom, a proces oświecenia radykalnie przyspiesza. Pragnę, byście wszyscy doświadczali duchowej bliskości, na jaką zasługujecie w swoich związkach miłości.

Co jeszcze można do tego dodać? Jest to niesamowity podręcznik duchowy, który wyjaśni Ci dokładnie przyczyny twoich niepowodzeń w związkach, a następnie i krok po kroku poprowadzi cię do lepszej przyszłości. Pokaże, w jaki sposób uwalniając swój umysł z negatywnych myśli, można tworzyć wspaniałe i harmonijne relacje.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej Sondra omawia coś, co sama określa mianem „starego paradygmatu”. Związek, który funkcjonuje w tym paradygmacie jest pełen napięcia, konfliktów, niezrozumienia i oddalenia. Za taki stan rzeczy odpowiedzialne są nasze negatywne myśli. Skąd one się biorą? Po pierwsze są to prewerbalne myśli ukształtowane podczas naszych narodzin i okresu płodowego. np. bolesny poród może przynieść podświadome przekonanie, że ranimy tych, których kochamy, co przekłada się na nasze postępowanie. Po drugie, osobiste kłamstwo, czyli najbardziej charakterystyczna dla danej osoby negatywna myśl na jej temat. Do najczęściej spotykanych osobistych kłamstw należą: Jestem niechciana. Jestem zły. Jestem ofiarą losu. Jestem nie taka jak trzeba, itp. Po trzecie, wzorce rodzinne np. skłonności do naśladowania swoich rodziców w związku, skłonność do rywalizacji, czy skłonność do przyciągania i doświadczania dezaprobaty. Po czwarte nieumiejętność wybaczenia swoim rodzicom.

Oczywiście nie możemy zmienić przeszłości, jednak możemy ją przeanalizować, wziąć odpowiedzialność za sytuację, którą sami stworzyliśmy i rozpocząć uzdrawianie siebie oraz swojego związku. To uzdrowienie doprowadzi do stworzenia związku o zupełnie innej wibracji. Związku, w którym obie strony czują się spełnione i pełnowartościowe, a jednocześnie razem budują nową jakość, która przejawia się harmonią, zrozumieniem i wzrostem. Związku, o jakim niemal każdy z nas marzy.

I na koniec jeszcze jeden fragment książki oddający istotę sprawy:

To Ty musisz zainicjować zmianę, jeśli twój związek nie funkcjonuje dobrze. To ty musisz wziąć na siebie odpowiedzialność za wszelkie jego wady. Musisz chcieć zostawić za sobą stary paradygmat związku odziedziczony po rodzicach i przodkach i zastąpić go całkowicie nowym modelem.

Sondra Ray


Czy wiesz, że Sondra prowadzi swoje warsztaty już od ponad 40. lat? O tym, jak to wszystko się zaczęło możemy dowiedzieć się z fragmentu jej książki:

Poleciałam na Hawaje. W domu, na podłodze, siedziała grupka mniej więcej dwudziestu pięciu osób.
- Pozwólcie, że wam opowiem, czego się nauczyłam o wpływie narodzin na związki bliskości – zaczęłam i mówiłam dalej, a godziny szybko upływały.
Na koniec patrzyli na mnie z rozdziawionymi buziami.
- Sondra, to wszystko wyjaśnia – mówili.
- Serio? – bąknęłam.

Tak wyglądały początki. Dziś Sondra prowadzi swoje warsztaty dla ludzi na całym świecie.

Dowiedz się więcej »