Czy wiesz, w jaki sposób świat duchowy łączy się z materialnym?


Być może Ty też odnosisz wrażenie, że świat duchowy jest dostępny jedynie świętym albo osobom bardzo uduchowionym, a większość z nas obraca się w tym przyziemnym i materialnym. Nic bardziej błędnego. Świat duchowy jest równie blisko każdego z nas, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Jak to wszystko działa, czyli Boskie Trio: MIŁOŚĆ, MYŚL, MATERIA


W wielkim skrócie: Jesteśmy zanurzeni w boskości, która jest miłością, harmonią i pełną akceptacją. Można też powiedzieć, że świat duchowy jest „macierzą potencjalności” - może przejawić się na różne sposoby w materialnym świecie. Tym co „tłumaczy” duchową potencjalność na świat materialny są nasze myśli. Zapewne spotkałeś się już z twierdzeniem, że to nasz umysł kreuje rzeczywistość. To o czym i w jaki sposób myślimy, wpływa na to co nas spotyka i otacza.

Jakie myśli, taki świat


Gdy wypowiadamy tak radykalne twierdzenie, często spotykamy się ze zdaniem typu: Ale ja ciągle staram się myśleć pozytywnie i nic mi z tego nie wychodzi. Nadal ledwie wiążę koniec z końcem i nie potrafię normalnie porozmawiać ze swoim partnerem. Dlaczego? Bardzo dobre pytanie. O tym, jak wyglądają odpowiedzi na tego typy pytania, widziane z perspektywy rebirthingu, odpowiada Sondra Ray w swojej książce Duchowa intymność W największym skrócie wygląda to w ten sposób, że:

  • Bolesne doświadczenie, szczególnie te z okresu prenatalnego, porodu, czy wczesnego dzieciństwa tworzą nieświadome schematy myślenia i zachowania, które rzutują negatywnie na związki, jakie nawiązujemy w dorosłym życiu.
  • Osobiste kłamstwo, mające formę negatywnej myśli na swój temat, odbiera nam życiową energię i tworzy podświadome przekonanie, że nie zasługujemy na coś pozytywnego.
  • Niechęć do brania pełnej odpowiedzialności za to, co nam się przytrafia odbiera nam możliwość kierowania swoim życiem – znacznie łatwiej jest obwiniać okoliczności lub inne osoby niż przyjąć, że wszystko zależy od nas samych.
  • Nieumiejętność przebaczenia swoim rodzicom tworzy barierę złości, która odcina nas od naszej duchowości.

W ten sposób w umyśle tworzą się negatywne schematy, które sprawiają, że tworzona rzeczywistość jest uboga, szara i pełna niespełnionych związków.

Jak oczyścić myśli, aby umysł pracował na naszą korzyść?


Również i na to pytanie znajdziemy odpowiedź w rebirthingu. Chodzi o to, by dotrzeć do swojej podświadomości, wydobyć z niej negatywne schematy, przyjrzeć się im samym i skutkom, jakie wywołują, a następnie je uwolnić. Tego wszystkiego możemy dokonać za pomocą uwalniającego oddechu, którego uczy nas rebirthing. Gdy już to zrobimy możemy za pomocą odpowiednich afirmacji stworzyć dla naszego umysłu nowe i bardziej korzystne dla nas przekonania i nawyki.

Czym jest rebirthing?


Rebirthing jest metodą rozwoju duchowego za pomocą świadomego, rytmicznego i połączonego oddechu. Taki oddech pozwala nam dotrzeć do podświadomości i uwolnić traumy i negatywne myśli, które ograniczają nas w życiu. Samo słowo „rebirthing” w języku angielskim znaczy „odradzanie”, co nawiązuje do idei cofnięcia się do okresu naszego porodu i, poprzez pracę ze świadomym i uwalniającym oddechem, by dokonać powtórnych, tym razem duchowych narodzin, już bez traum.

Metoda ta powstała w 1974 roku w Stanch Zjednoczonych, a jej twórcą jest Leonard Orr. Sondra Ray, którą dziś uważa się za „matkę” rebirthingu była jedną z pierwszych uczennic Orra. Na podstawie jego nauk stworzyła w latach 70. program autorskich warsztatów Związki Miłości, na których pomaga ludziom na całym świecie uwolnić się od traum i negatywnych wzorców, by mogli tworzyć w swoim życiu harmonijne i pełne miłości relacje. Bo jak pisze w swojej książce:

Człowiek ma stać się wszystkim tym, czym stać się może. Nauczyć się żyć w stanie błogości.

Czym są „Związki Miłości”?


Jak już wspomnieliśmy są autorskimi warsztatami Sondry Ray, na których każdy z nas może nauczyć się jak tworzyć dobre relacje ze światem, sobą samym i innymi ludźmi. Każdy, kto już na nich był, potwierdza, że warsztaty są pełnym ciepła, radości i pozytywnej energii spotkaniem ze światowej sławy nauczycielami duchowymi, specjalistami w uzdrawianiu międzyludzkich relacji. Na warsztatach Sondra i Markus Ray uczą w jaki sposób, za pomocą świadomego oddechu i pozytywnych afirmacji budować fantastyczne związki i wyzwolić swój potencjał. Warsztaty te znane są na całym świecie.

Przejdź do strony wydarzenia »


Jeśli już teraz chciałabyś rozpocząć proces uzdrawiania swojego związku, dowiedz się jak wygląda proces uzdrawiania związków i pobierz dodatkowe materiały z odpowiednimi ćwiczeniami, które możesz wykonać samodzielnie lub z partnerem. Wszystkie analizy i ćwiczenia opracowane są w oparciu o treści zawarte w książce Sondry Ray:

Przejdź do strony Proces Uzdrawiania Związków »

Sondra Ray


Czy wiesz, że Sondra prowadzi swoje warsztaty już od ponad 40. lat? O tym, jak to wszystko się zaczęło możemy dowiedzieć się z fragmentu jej książki:

Poleciałam na Hawaje. W domu, na podłodze, siedziała grupka mniej więcej dwudziestu pięciu osób.
- Pozwólcie, że wam opowiem, czego się nauczyłam o wpływie narodzin na związki bliskości – zaczęłam i mówiłam dalej, a godziny szybko upływały.
Na koniec patrzyli na mnie z rozdziawionymi buziami.
- Sondra, to wszystko wyjaśnia – mówili.
- Serio? – bąknęłam.

Tak wyglądały początki. Dziś Sondra prowadzi swoje warsztaty dla ludzi na całym świecie.

Dowiedz się więcej »