Miłość, Myśl, Materia


Jesteśmy zanurzeni w świecie duchowym, który można utożsamiać z Miłością, Bogiem, Boskim Światłem. To, w jaki sposób ten świat przejawia się w naszym życiu, zależy od naszych myśli. Pozytywne myśli tworzą pozytywne doświadczenia, negatywne przyciągają zdarzenia niepożądane. Idąc dalej tym tropem, to my sami jesteśmy odpowiedzialni za to, co nas w życiu spotyka.

Jakie myśli, taki świat


Gdy wypowiadamy to twierdzenie, często spotykamy się ze zdaniem typu: Ale ja ciągle staram się myśleć pozytywnie i nic mi to nie daje. Nadal ledwie wiążę koniec z końcem, ciągle mam problemy w pracy, a w domu nie umiem normalnie porozmawiać ze swoim partnerem. Więc jak to jest z tym pozytywnym myśleniem? Bardzo dobre pytanie. Zazwyczaj pod pojęciem „myślenia” rozumiemy jedynie myśli świadome, te z których zdajemy sobie sprawę. Jednak oprócz nich w naszych umysłach jest zasianych bardzo dużo myśli i doznań podświadomych, które bardzo często są bolesne i negatywne. To właśnie te doznania są odpowiedzialne za to, że większość naszych działań zmierzających w kierunku poprawy naszego życia, czy jakości związków, jest sabotowane.

Skąd wzięły się te podświadome negatywne myśli?


Według rebirthingu wszystko to, czego doświadczamy zapisuje się w naszej podświadomości. O tym, kiedy i w jaki sposób kształtują się w nas negatywne schematy myślowe, odpowiada Sondra Ray w swojej książce Duchowa intymność. W największym skrócie proces ten przebiega w następujący sposób:

  • Bolesne doświadczenie, szczególnie te z okresu prenatalnego, porodu, czy wczesnego dzieciństwa tworzą nieświadome schematy myślenia i zachowania, które rzutują negatywnie na związki, jakie nawiązujemy w dorosłym życiu.
  • Osobiste kłamstwo, mające formę negatywnej myśli na swój temat, odbiera nam życiową energię i tworzy podświadome przekonanie, że nie zasługujemy na coś pozytywnego.
  • Niechęć do brania pełnej odpowiedzialności za to, co nam się przytrafia odbiera nam możliwość kierowania swoim życiem – znacznie łatwiej jest obwiniać okoliczności lub inne osoby niż przyjąć, że wszystko zależy od nas samych.
  • Nieumiejętność przebaczenia swoim rodzicom tworzy barierę złości, która odcina nas od naszej duchowości.

W jaki sposób działa umysł, który jest wypełniony negatywnymi podświadomymi myślami?


Po pierwsze, tworzy w nas wrażenie, ze jesteśmy odcięci od boskiej miłości, która tak naprawdę otacza nas przez cały czas, bez względu na to w jakim stanie jest nasz umysł. Po drugie, rzeczywistość, którą wokół siebie tworzymy jest uboga, szara i pełna niespełnionych związków.

Jak oczyścić myśli, aby umysł pracował na naszą korzyść?


Również i na to pytanie znajdziemy odpowiedź w rebirthingu. Chodzi o to, by dotrzeć do swojej podświadomości, wydobyć z niej negatywne schematy, przyjrzeć się im samym i skutkom, jakie wywołują, a następnie je uwolnić. Tego wszystkiego możemy dokonać za pomocą uwalniającego oddechu, którego uczy nas rebirthing. Gdy już to zrobimy możemy za pomocą odpowiednich afirmacji stworzyć dla naszego umysłu nowe i bardziej korzystne dla nas przekonania i nawyki.

Pamiętaj, że Ty też możesz oczyścić swój umysł z negatywnych schematów myślowych, by prowadzić szczęśliwe życie i budować wspaniałe relacje!


Przejdź dalej, by dowiedzieć się jak przekuć teorię w praktykę. »