Zasługuję na miłość

Sondra Ray

ISBN: 978-83-66388-07-9


Zamów książkę »

Wyzwalające oddychanie

Sondra Ray i Marcus Ray

ISBN: 978-83-60280-20-1


Zamów książkę »

Duchowa intymność

Sondra Ray i Marcus Ray

ISBN 10: 83-60280-94-0


Zamów książkę »

Pobierz fragment książki »

Polecamy również:

Kurs Cudów

Helen Dr Schucman

ISBN: 83-60280-73-8


Zamów książkę »

O książce Zasługuję na miłość

Książka "Zasługuję na miłość. Jak afirmacje mogą zaprowadzić Cię do seksualnego spełnienia" ukazała się po raz pierwszy w roku 1975. Temat seksualności wciąż stanowił wówczas pewnego rodzaju tabu, a autorka poruszała kwestie kontrowersyjne, jak rozkosz zmysłowa, lęki, stłumienia czy identyfikacja seksualna.


Dzieło to jest jednak przede wszystkim podręcznikiem do pracy z afirmacjami, czyli pozytywnymi twierdzeniami wprowadzanymi świadomie w miejsce negatywnych przekonań na temat nas samych i naszego życia. Połączenie techniki afirmacji i seksualności dawało czytelnikom skuteczne narzędzie do pracy ze sobą i problemami w relacjach. Ta stosunkowo prosta metoda pozwala uświadomić sobie istnienie takich obszarów w naszej psychice, które potrzebują wsparcia i, co ważniejsze, instruuje jak wzmocnić w sobie poczucie własnej wartości, nauczyć się akceptować swoje ciało, otwarcie prosić o zaspokojenie pragnień czy wreszcie żyć swobodniej i szczęśliwiej w związkach miłości lub samotnie, w zależności od indywidualnej potrzeby. Zasługuję na miłość można więc w skrócie nazwać podręcznikiem samoakceptacji.


Obecne wydanie zostało poprawione przez Sondrę i Markusa Ray i uzupełnione między innymi o takie kwestie jak seksualność ludzi w starszym wieku, zagadnienia społeczności LGBT, czy wpływ Internetu na nasze postrzeganie erotyzmu i na nasze intymne relacje.


Obecne wydanie zostało poprawione przez Sondrę i Markusa Ray oraz uzupełnione o część zatytułowaną „Tęczowe Millenium”. Autorzy, świadomi zmian zachodzących w życiu społecznym i kulturalnym w ostatnich dekadach, postarali się uwzględnić w swojej pracy nowe istotne tematy, które dzisiaj budzą pewne kontrowersje albo są pomijane w dyskusji publicznej. Pojawia się więc tu choćby ważny wątek społeczności LGBT, seksualności ludzi w starszym wieku, wpływu Internetu, ogólnie dostępnych publikacji i gadżetów na nasze postrzeganie erotyzmu i na nasze relacje. Sondra i Marcus Ray odwołują się do nich z właściwą obojgu otwartością, akceptacją i tolerancją wobec wszelkich przejawów inności i podkreślają rosnącą potrzebę harmonijnego współżycia ze sobą w dzisiejszym, pełnym konfliktów świecie.


O książce Wyzwalające oddychanie - dar Boskiej Matki

Pisząc o Wyzwalającym Oddychaniu, że jest to kolejna książka Sondry Ray, która została wydana w języku polskim, podajemy jedynie pewną informację. Prawdziwe emocje pojawiają się w momencie, gdy możemy jej dotknąć. Trzymając w dłoniach Wyzwalające oddychanie, trudno jest się oprzeć wrażeniu: nareszcie jest!– kolejne dzieło Sondry Ray, które pomogło wielu ludziom na całym świecie dotrzeć do swojego wnętrza, zrozumieć je i zdefiniować na nowo. Niewątpliwym walorem tej książki jest to, że odnajdziemy w niej głębokie zrozumienie, jakie Sondra ma dla ludzkich zachowań i problemów oraz konkretne wskazówki i techniki prowadzące do ich rozwiązania.


Czym jest Wyzwalające oddychanie?


Historia powstania metody.

W największym skrócie: książka Wyzwalające oddychanie opisuje historię powstania tej metody. Opowiada o tym, jak to się stało, że Sondra zajęła się świadomym oddechem. Jakich ludzi – przewodników duchowych, spotkała na swojej drodze, którzy pozwolili jej lepiej zrozumieć transformująca moc oddechu. Jakie były jej osobiste doświadczenia. W książce spotykamy również opowieści i świadectwa osób, które przeszły trening wyzwalającego oddychania, dzięki czemu ich życie całkowicie się zmieniło – uświadamiając sobie swoje negatywne myśli i ograniczenia i wyzwalając się z nich, mogli wejść na drogę spokoju, radości i obfitości. Książka przekonuje, że każdy z nasz również może tego dokonać. Opowieść ta snuta jest prostym językiem i w ciepłym tonie, trafia wprost do serc czytelników.

Droga duchowego rozwoju.

Jednak historia powstania metody wyzwalającego oddechu, to nie wszystko, co możemy wyczytać. Książka ta jest doskonałym przewodnikiem, dla wszystkich, którzy chcą wejść na ścieżkę głębokiego rozwoju duchowego. Wspomina o Kursie Cudów oraz o tym, w jaki sposób można połączyć go z wyzwalającym oddychaniem. Jak, dzięki temu połączeniu, wznieść się na jeszcze wyższy poziom zrozumienia, jeszcze bardziej doświadczyć boskości w sobie, osiągnąć wewnętrzny spokój, odnaleźć sens i radość swojego życia oraz doświadczyć bogactwa w każdym aspekcie.

Autoanaliza.

Czytając książkę, możemy również dokonać pewnego rodzaju autoanalizy. Jeśli posiadamy od swoich rodziców informacje na temat, w jaki sposób przebiegał nasz poród, to z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogli zidentyfikować nasze osobiste przekłamania, negatywne myśli i sabotujące zachowania. A jeśli już je zidentyfikujemy, dostajemy od razu zestaw odpowiednich afirmacji, które pomogą nam złagodzić skutki negatywnych wzorców.

W jaki sposób rozpocząć praktykę?

Z książki dowiemy się również, w jaki sposób możemy rozpocząć praktykę. Od razu warto napisać, co podkreśla sama Sondra, że książka nie jest instrukcją, którą można wykorzystać do samodzielnej nauki techniki wyzwalającego oddychania – naukę należy rozpocząć z doświadczonym trenerem. Dlaczego? Doświadczenie pokazuje, że należy odbyć co najmniej 10 jednogodzinnych sesji pod okiem doświadczonego trenera rebirthingu, żeby móc samodzielnie korzystać z tej metody. Praca z oddechem jest głębokim przeżyciem transformującym. Podczas praktyki identyfikujemy kłamstwa osobiste oraz negatywne schematy przekonań. Bardzo często te schematy są bardzo głęboko ukryte

– tylko doświadczony trener wyzwalającego oddychania potrafi je prawidłowo zidentyfikować. To, co może nam się „wydawać” po przeczytaniu książki, wcale nie musi być „prawdą”. Błędna identyfikacja może sprawić, że skupimy się na rozwiązywaniu nie tych problemów, co trzeba. Doświadczony trener jest jak przewodnik – zna bezpieczną drogę.

Na zakończenie...

Jeśli oddech jest życiem, to oddychając płytko i nieświadomie, również żyjemy w sposób niepełny i nieświadomy – jedynie na ułamku procenta, na jakie pozwala nam nasz potencjał. Czy można to zmienić? Książka Wyzwalające oddychanie przekonuje nas, że tak. Więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego procesu, to przeczytaj książkę, a jeśli chcesz podjąć praktykę, przyjdź na sesję.


O książce Duchowa intymność

Istotę tego, o czym jest ta książka najlepiej oddaje fragment wstępu, w którym Sondra pisze:

Przeczytałam gdzieś, że powinnam sprowadzić to, czym się zajmuję do trzech słów. Rozmawiałam o tym z moim mężem Markusem i zaproponował następujące słowa: Miłość, Wolność, Długowieczność. Moim zdaniem trafił w sedno. Te trzy słowa są zarazem treścią niniejszej książki. Praca nad ich znaczeniem przenosi związek na całkiem nowy poziom, a proces oświecenia radykalnie przyspiesza. Pragnę, byście wszyscy doświadczali duchowej bliskości, na jaką zasługujecie w swoich związkach miłości.

Co jeszcze można do tego dodać? Jest to niesamowity podręcznik duchowy, który wyjaśni Ci dokładnie przyczyny twoich niepowodzeń w związkach, a następnie i krok po kroku poprowadzi cię do lepszej przyszłości. Pokaże, w jaki sposób uwalniając swój umysł z negatywnych myśli, można tworzyć wspaniałe i harmonijne relacje.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej Sondra omawia coś, co sama określa mianem „starego paradygmatu”. Związek, który funkcjonuje w tym paradygmacie jest pełen napięcia, konfliktów, niezrozumienia i oddalenia. Za taki stan rzeczy odpowiedzialne są nasze negatywne myśli. Skąd one się biorą? Po pierwsze są to prewerbalne myśli ukształtowane podczas naszych narodzin i okresu płodowego. np. bolesny poród może przynieść podświadome przekonanie, że ranimy tych, których kochamy, co przekłada się na nasze postępowanie. Po drugie, osobiste kłamstwo, czyli najbardziej charakterystyczna dla danej osoby negatywna myśl na jej temat. Do najczęściej spotykanych osobistych kłamstw należą: Jestem niechciana. Jestem zły. Jestem ofiarą losu. Jestem nie taka jak trzeba, itp. Po trzecie, wzorce rodzinne np. skłonności do naśladowania swoich rodziców w związku, skłonność do rywalizacji, czy skłonność do przyciągania i doświadczania dezaprobaty. Po czwarte nieumiejętność wybaczenia swoim rodzicom.

Oczywiście nie możemy zmienić przeszłości, jednak możemy ją przeanalizować, wziąć odpowiedzialność za sytuację, którą sami stworzyliśmy i rozpocząć uzdrawianie siebie oraz swojego związku. To uzdrowienie doprowadzi do stworzenia związku o zupełnie innej wibracji. Związku, w którym obie strony czują się spełnione i pełnowartościowe, a jednocześnie razem budują nową jakość, która przejawia się harmonią, zrozumieniem i wzrostem. Związku, o jakim niemal każdy z nas marzy.

I na koniec jeszcze jeden fragment książki oddający istotę sprawy:

To Ty musisz zainicjować zmianę, jeśli twój związek nie funkcjonuje dobrze. To ty musisz wziąć na siebie odpowiedzialność za wszelkie jego wady. Musisz chcieć zostawić za sobą stary paradygmat związku odziedziczony po rodzicach i przodkach i zastąpić go całkowicie nowym modelem.

Jeśli już teraz chcesz rozpocząć proces uzdrawiania swojego związku, dowiedz się jak wygląda proces uzdrawiania związków i pobierz dodatkowe materiały z odpowiednimi ćwiczeniami, które możesz wykonać samodzielnie lub z partnerem. Wszystkie analizy i ćwiczenia opracowane są w oparciu o treści zawarte w książce Sondry Ray:

Przejdź do strony Proces Uzdrawiania Związków »