Sondra Ray i Markus ray

// Sondra Ray i Markus Ray

Sondra Ray

// Krzysztof Peśla


Leonard Orr


Znany na świecie jako twórca rebirthingu oraz gorący propagator idei nieśmiertelności. Studiując historię jego życia dowiadujemy się, że już bardzo wcześnie wkroczył w świat duchowy – jako nastolatek został tak zwanym odrodzonym chrześcijaninem. W tamtym czasie dogłębnie studiował Biblię, a wiele z nauk Jezusa traktował dosłownie, np. słowa: Kto wierzy we mnie nie zazna śmierci. Początkowo zamierzał zostać kaznodzieją chrześcijańskim, jednak poczuł powołanie, aby zostać duchownym stojącym ponad systemami religijnymi, dlatego zajął się studiowaniem nauk Nowej Myśli (New Thought Movement), Wiedzy Umysłu (Science of Mind) czy nauk Ernesta Holmesa.

Pierwsze osobiste doświadczenia z przeżyciami powrotu do łona matki i okołoporodowymi zdarzyły się na początku lat 60. Stany te były powiązane z długim przebywaniem w basenach i gorących źródłach, pod wodą z oddychaniem przez rurkę.

W końcu lat 70.Leonard spotkał się z mahawatarem Śiwy Badadźim, od którego otrzymał bardzo wiele nauk i instrukcji, umożliwiających integracje swoich odkryć oddechowych w basenie z istniejącą już starożytną nauką o oddychaniu i odradzaniu, znaną i praktykowaną tak jako pranajoga jak i jako krijajoga. W przebywając w Indiach odwiedził kilkunastu joginów uznawanych za świętych, którzy w naukach odnoszą się do idei oddechu życia, fizycznej nieśmiertelności czy długowieczności. I tak narodziła się idea rebirthingu.

Sondra Ray


Czy wiesz, że Sondra prowadzi swoje warsztaty już od ponad 40. lat i nazywana jest Matką Rebirthingu? Jest jedną z pierwszych uczennic Leonadra Orra, pionierem i gorącą propagatorką metody rebirthingu, autorką książek o tematyce wpływu narodzin na życie, wspaniałym nauczycielem duchowym, wykładowcą i uzdrowicielem, a przede wszystkim renomowanym ekspertem w dziedzinie związków.

Swoją działalność rozpoczęła w latach 70-tych XX w. Od tego czasu wyszkoliła i przeprowadziła przez proces rebirthingu tysiące ludzi na całym świecie, co sprawiło, że jest uznawana za jednego z największych specjalistów w zakresie wpływu narodzin na ciało, związki, karierę i życie. Sondra tworzy i naucza na warsztatach, włączając w to jej najbardziej popularny trening Związki Miłości (LRT). Trening ten pomógł tysiącom ludzi uzdrowić ich związki, poprzez wyjaśnienie negatywnych schematów rodzinnych, dzięki zastosowaniu świadomego oddychania oraz technik twórczego myślenia. Sondra prowadzi warsztaty na całym świecie, m.in. w Anglii, Francji, Włoszech, Niemczech, Islandii, Irlandii, Szwecji, Estonii, Rosji, Nowej Zelandii, Australii, Singapurze, Bali i Japonii. Zabiera ona także ze sobą grupy do Indii, na coroczne pielgrzymki do New Delhi, Haldwani i Herakhanu. Więcej informacji na temat Sondry i prowadzonych przez nią warsztatów znajdziesz na jej stronie internetowej.

Krzysztof Peśla


Jest licencjonowanym trenerem świadomego oddychania Liberation Breathing oraz Rebirthing Breathwork International (RBI).

Techniki świadomego oddechu uczy poprzez praktykę podczas indywidualnych sesji oddechowych (sesji rebirthingu). Świadomym oddychaniem zajmuje się od 2005 roku. Ukończył treningi oddechu prowadzone m.in. przez Leonarda Orra, Colina Sissona, Nemi Nath, Heike Strombach, Sondrę i Marcusa Ray. Wielokrotnie organizował treningi Leonarda Orra oraz Sondry i Markusa Ray w Polsce. Jest trenerem rozwoju osobistego, tłumaczem przysięgłym i niemieckim adwokatem (Rechtsanwalt).

Sondra Ray i Markus Ray

// Sondra Ray Bali Quest

Sondra Ray i Markus Ray

// Sondra Ray i Markus Ray India Quest

Sondra Ray

// Sondra Ray