Warsztaty Sex and Money z Sondrą i Markusem Ray
- czyli duchowa strona energii seksu i pieniądza


Seks, pieniądze i duchowość? Czy to połączenie jest w ogóle możliwe? Zanim odpowiemy na to pytanie, zastanówmy się, jakie skojarzenia dotyczące tych tematów podsuwa nam rzeczywistość, w której żyjemy. Pieniądze – z jednej strony są obiektem pożądania i niemal każdy chciałby mieć ich więcej, z drugiej „wiemy”, że duże pieniądze deprawują. Seks – ten w małżeństwie jest nudny, a ten poza napiętnowany grzechem i poczuciem winy. A duchowość? No tak, wyzbyta wszelkich przyjemnych doznań płynących z ciała? Czy zgadzacie się, że te tematy są tak związane tego typu stereotypami myślowymi, że połączenie ich w sensowny sposób jest niemal niemożliwe? I tu mamy słowo klucz: niemal.

Sex and Money - warsztaty z Sondrą i Markusem Ray

Światełko świadomości w tunelu stereotypów.


Okazuje się, że jest coraz więcej osób, które zdają sobie sprawę, że to tylko sposób myślenia, a nie prawda absolutna. Jeśli należysz do osób, która prowadzą biznes lub w inny sposób zarabiają pieniądze, które w naszym społeczeństwie określane są jako „duże”, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że pieniądze nie są ani „dobre’ ani „złe”. Wszystko zależy od tego, co się z nimi robi – w jaki sposób zarabia i używa. Pieniądze mogą przynieść wiele radości, o ile umiemy się nimi dzielić i cieszyć z najbliższymi. To samo dotyczy seksu. Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, z tego, że seks jest dopełnieniem wspaniałej partnerskiej relacji, a nie jest tylko zaspokojeniem biologicznej potrzeby. Chcemy doświadczać energii seksualnej nie tylko na poziomie cielesnym, ale również emocjonalnym i duchowym. I coraz częściej jest to dla nas po prostu dostępne. Możemy się dowiedzieć, nauczyć, doświadczyć, poeksperymentować, wyciągnąć własne doświadczenia i wnioski. Rozwijać wspólnie z partnerem. Skąd bierze się ta świadomość?

Nasze zrozumienie.


Okazuje się, że pomimo szalejącego konsumpcjonizmu, mamy coraz lepsze zrozumienie mądrości płynącej ze starożytnych nauk, takich jak np. ajurweda. Wiemy, co to są czakry, meridiany i przepływ życiowej energii. Wiemy, że ciało umysł i duch są ze sobą nierozerwalnie powiązane, a nasze negatywne przekonania powodują blokady energetyczne, choroby i życiowe niepowodzenia. A co do tego mają pieniądze i seks?

Czakry, pieniądze i seks.


Pieniądze związane są z czakrą pierwszą. Gdy przepływ energetyczny jest swobodny, czujemy się bezpiecznie osadzeni w świecie materialnym. Umiemy zarabiać i wydawać pieniądze bez negatywnych odczuć. Z kolei seks związany jest z czakrą drugą. Przy swobodnym przepływie energii czujemy radość i bliskość z przeżywanego wspólnie z partnerem aktu zbliżenia. Warto wspomnieć, że tantra mówi wprost o tym, że energia seksualna może być wykorzystana do osiągnięcia stanu oświecenia. To właśnie tanrta uświadamia nam, że seks i duchowość mogą ściśle się ze sobą łączyć.

Wystarczy jednak, że nosimy w sobie negatywne przekonania, a dochodzi do zaburzeń na wszystkich poziomach. Skąd biorą się te przekonania? Najczęściej myślimy, że zostały nam wpojone przez środowisko, w którym się wychowaliśmy. Jednak czy nie jest tak, że jedne przekonania łatwiej, a inne trudniej „wchodzą nam do głowy”? Musimy pamiętać, że pierwsze i najgłębsze wzorce pojawiają się w okresie prewerbalnym, od okresu prenatalnego, poprzez czas porodu i sięgającego wczesnego dzieciństwa. To właśnie te wzorce determinują nasze późniejsze, bardziej świadome, przekonania. Zjawisko jest dokładnie wyjaśnione i omówione w rebirthingu. W rebirthingu spotkamy się również z pojęciem wyzwalającego oddechu.

Jak działa moc wyzwalającego oddechu?


Jeśli jesteś osobą, która przeszła sesję świadomego oddechu, nic już nie trzeba Ci tłumaczyć, po prostu wiesz, jak to działa. Jeśli to pojęcie jest dla Ciebie czymś nowym, to polecamy książkę Sondry i Marcusa „Wyzwalające oddychanie”. Natomiast w wielkim skrócie. Świadomy oddech działa na trzech poziomach: fizycznym – rozluźnia napięcia w ciele i zapewnia dotlenienie wszystkich komórek ciała, mentalnym – wycisza umysł i wspomaga kreatywność, oraz duchowym – czujemy bliższy kontakt z boskością lub wręcz doświadczamy mistycznych doznań. Dzięki technice świadomego oddechu możemy dotrzeć, zidentyfikować i uwolnić wszystkie nasze negatywne przekonania, jakie nosimy w sobie, zarówno te, które nabyliśmy we wczesnym okresie naszego życia, jak i te późniejsze. Wyzwalający oddech jest doskonałą metodą do przepracowania każdego trudnego tematu, również tych, które wiążą się z naszą egzystencją na podstawowym poziomie, czyli seksem i pieniędzmi.

Dlaczego Sex and Money?


Stawiając pytanie inaczej, dlaczego Sondra i Markus zdecydowali się przyjechać do Polski, żeby przeprowadzić warsztaty z tak trudnych tematów? Odpowiedź jest banalnie prosta, właśnie dlatego, że są to tematy trudne, choć wcale nie powinny. Dlaczego połączenie seksu i pieniędzy szybciej skojarzy nam się z prostytucją niż z życiem pełnym akceptacji, ekscytacji i spełnienia? Dlaczego niemal z automatu oddzielamy to co cielesne i materialne od tego, co wzniosłe i duchowe, skoro czymś zupełnie naturalnym powinna być umiejętność dostrzegania duchowych przemian w codziennych czynnościach?

Dla kogo jest warsztat Sex and Money?


W pierwszym momencie chcemy powiedzieć: dla każdego, zaś po chwili zastanowienia: dla każdego, kto:

  • Czuje, że możliwe jest takie połączenie energii seksualnej i energii pieniądza, które mogą dać radość i poczucie spełnienia.
  • Dopuszcza do swojej świadomości, że zadowolenie z materialnej strony życia oraz umiejętność przeżywania seksualnego spełnienia jest mocno powiązane z rozwojem i świadomością duchową.
  • Doszedł wniosku, że nie chce już dalej tkwić w tym punkcie, w którym się znalazł – ciągle martwić się o pieniądze lub doświadczać seksualnego chłodu i rutyny.

Jak?


Warsztaty przeprowadzane są w dwóch formułach: stacjonarnie (3 dni praktyki w obecności Nauczycieli) i online (przy pomocy systemów online umożliwiających transmisję audio i wideo).


Chcesz wziąć udział w warsztatach? zapytaj o termin »