Negatywne przekonania – czym są, skąd się wzięły i w jaki sposób wpływają na nasze życie?


Według rebirthingu, negatywne przekonania zrodziły się z traum, które przeżyliśmy na bardzo wczesnym etapie naszego życia – kres prenatalny, poród i wczesne dzieciństwo. Doskonale ten proces opisuje i wyjaśnia Sondra Ray w swoich książkach Duchowa Intymność i Wyzwalające Oddychanie. Czytając je, oraz mając od swoich rodziców informacje na temat tego, w jaki sposób przebiegał okres ciąży, poród oraz wczesne dzieciństwo, możemy odszukać i zrozumieć pewne negatywne przekonania i zachowania, które w dorosłym życiu sabotują nasze dążenia do lepszego życia.

Książki są doskonałym wprowadzeniem do tematu rebirthingu, świadomego oddychania, afirmacji oraz pracy tymi metodami. Jednak jeśli chcemy naprawdę zmierzyć się z tymi przekonaniami: poznać je, zrozumieć, rozbroić i zastąpić nowymi, które będą bardziej odpowiednie w dorosłym życiu, samo przeczytanie książek nie wystarczy. Tu potrzebne są konkretne działania – sesje, które będą połączeniem metod coachingowych i z metodą świadomego oddechu. Ten sposób pozwoli nam dokonać pozytywnych zmian na naprawdę głębokim poziomie.

Dla kogo jest ten kurs?

Przede wszystkim dla osób zdeterminowanych i gotowych do wprowadzenia pozytywnych zmian. Dla osób, które zdają sobie sprawę, że to ich myśli determinują ich życie i szukają skutecznego i sprawdzonego sposobu na to, by to zmienić. W końcu dla tych, którzy chcą się otworzyć na Boską Miłość i Obecność – wewnętrzne przekonanie o oddzieleniu od Boskiej Miłości i skazaniu na „potępienie i cierpienie”, jest jednym z największych kłamstwem, jakie w sobie nosimy i wspólnie z kłamstwem osobistym skutecznie blokują nasz potencjał. Na koniec warto wspomnieć, że kurs nauki świadomej zmiany negatywnych przekonań, oparty jest o metody i techniki stosowane od ponad 40 lat przez Sondrę i Markusa Ray, którzy nauczają ludzi na całym świecie.

Czym jest kurs świadomej zmiany negatywnych przekonań?


Cały kurs jest cyklem tematycznych spotkań, odbywających się w odstępach 1-2 tygodni. Tematy sesji dobrane są w taki sposób, aby zidentyfikować i zmienić negatywne przekonania występujące w najważniejszych obszarach życia. Każdy temat omawiany jest na dwóch spotkaniach.

Kurs możesz przejść indywidualnie lub w parze z bliską Ci osobą np. partnerem.

Podczas kursu pracujemy z negatywnymi przekonaniami w tematach:

  • Prosperity – szeroko rozumiana obfitość z życiu, dotycząca zarówno poziomu materialnego, emocjonalnego, mentalnego, czy duchowego.
  • Zdrowie – w jaki sposób utrzymać dobry stan zdrowia fizycznego i psychicznego. Temat ten obejmuje również zagadnienia odmładzania i filozofię fizycznej nieśmiertelności. Wszystko po to, abyś mógł jak najdłużej zachować życiową witalność.
  • (LRT®) - Związki Miłości. Pracujemy w oparciu o techniki zawarte w autorskim warsztacie Sondry i Marcusa Ray.
  • Seksualność – praca ze schematami myślowymi, które blokują udane życie seksualne.
  • Duchowość – The Good Training. Proces oparty o metody Sondry i Marcusa Ray. The Good Training jest drogą prowadzącą do otworzenia się na relacje z Bogiem, Wyższą Siłą, czy w jakikolwiek inny sposób pojmowaną duchowością. Owocami tej drogi są Miłość, Radość, Spokój, Cierpliwość i Wiara.
  • Autosabotaż. Pracujemy z najbardziej negatywną myślą na swój temat, tzw. kłamstwem osobistym, która jest przyczyną powtarzających się, życiowych trudności. Efekty autosabotażu można obserwować w każdym aspekcie życia, dlatego pracując z nim w pierwszej kolejności skupiamy się na bieżących trudnościach, które są dla ciebie najbardziej dotkliwe.

Jak przebiega kurs?


Każdy temat omawiany jest na dwóch sesjach. Z kolei każda sesja składa się z dwóch etapów: pogłębionego wywiadu i sesji oddechowej. Na pierwszym spotkaniu identyfikujemy Twoje osobiste przekonania, analizujemy w jaki sposób wpływają na Twoje życie w danym obszarze oraz pracujemy z nimi podczas sesji oddechowej.

Pomiędzy pierwszą a druga sesją dotyczącą danego tematu, pracujesz samodzielnie – dostaniesz ode mnie skrypt z osobistymi afirmacjami oraz technikami, które będą najlepsze dla Ciebie. Wszystkie spostrzeżenia, przemyślenia i pytania, które nasunęły się podczas samodzielnej praktyki, omawiamy na drugim spotkaniu. Istotą tego drugiego spotkania jest sprawdzenie na ile negatywne przekonania zostały już przepracowane oraz ugruntowanie tych pozytywnych.

Tu może pojawić się pytanie: czy muszę przepracować wszystkie tematy?

Oczywiście, że nie. Możesz pracować – samodzielnie lub wspólnie z partnerem, nad takim zestawem tematów, który aktualnie jest dla Ciebie najbardziej korzystny.


Cena jednej sesji indywidualnej 300zł. Czas trwania około 2h.
Cena jednej sesji dla pary 400 zł. Czas trwania około 3h.


Umów się na kurs zmiany negatywnych przekonań »

Gdzie?


Sesje i doradztwo osobiste odbywają się w:
Shanti Joga i Ajurweda
ul. Juranda 24/3, 71-156 Szczecin

Krzysztof Peśla


Jest licencjonowanym trenerem świadomego oddychania Liberation Breathing oraz Rebirthing Breathwork International (RBI). Techniki świadomego oddechu - pranajamy, uczy poprzez poprzez praktykę podczas indywidualnych sesji oddechowych (sesji rebirthingu).

Świadomym oddychaniem zajmuje się od 2005 roku. Ukończył treningi oddechu prowadzone m.in. przez Leonarda Orra, Colina Sissona, Nemi Nath, Heike Strombach, Sondrę i Marcusa Ray. Dwukrotnie organizował treningi Leonarda Orra, a trzykrotnie Sondry i Markusa Ray w Polsce. Jest trenerem rozwoju osobistego, tłumaczem przysięgłym i niemieckim adwokatem (Rechtsanwalt).