Instrukcja uzdrawiania istoty ludzkiej (2/7)

Instrukcja obsługi. Niewiedza i mądrość - wyciąg z „Instrukcja uzdrawiania” („Healing Manual“) Copyright© 1998 - autorstwa Leonarda Orra.
Z niemieckiego przełożył Krzysztof Peśla.

Jeśli znasz Biblię, przypomnisz sobie, że Jezus nie był jedynym nieśmiertelnym joginem w historii Biblii. Enoch, Melchisedek i Eliasz również pokonali śmierć, a ciało Mojżesza zostało przywrócone z grobu do życia przez Anioła, dokładnie tak jak ciało Jezusa Chrystusa. Spotkałem nieśmiertelnych joginów, którzy również dzisiaj pokonują śmierć.

Wierzyć w naszą naturalną boskość oznacza, że ciało nie jest zależne od niczego innego, tylko od Boga, a nasze boskie energie czuwają nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Bóg stworzył nas tak, że czasem potrzebujemy jedzenia, ponieważ wie, że niekiedy musimy robić coś ze swoim czasem. Tak więc Bóg stworzył nas z potrzebą jedzenia. Z tej podstawowej ludzkiej potrzeby rozwinęły się gra rynkowa, gospodarka i wszystkie zawody, biznes i rządy w dzisiejszym świecie. Bóg akceptuje tradycyjną medycynę, gdy działa, medycynę nam przekazaną, ziołolecznictwo i wszystkie alternatywne metody lecznicze, które działają. Kompleksowość nowoczesnego życia może spowodować, że zapomnimy o źródle.

Jezus powiedział, że powinniśmy najpierw poszukiwać Królestwa Boskiego, a Jego sprawiedliwość spowoduje, że kompleksowości życia się wyrównają. Musimy zwolnić i rozmawiać z Bogiem – bardzo głęboko – aby wybrać właściwą metodę leczenia, jeśli mamy symptomy i problemy ze zdrowiem. Doświadczam tego jako dobrej rady. Bóg tak nas stworzył, że jesteśmy od siebie zależni.

Nasz umysł jest zawsze aktywny. Aktywność myśli to natura umysłu. Bez jednej myśli po drugiej nie istnielibyśmy. Gdyby ta myśl była Twoją ostatnią, przestałbyś istnieć. Twoja egzystencja jest zawsze zależna od Twojej następnej myśli.

Ale Twoja egzystencja nie jest zależna tylko od Twojej ostatniej myśli, jest ona zależna także od przestrzeni pomiędzy tą myślą i Twoją następną myślą. Ta przestrzeń to czyste życie, Wieczny Duch, Nieskończony Byt – Energia – Źródło – Bóg – Samo Ja.

Aby grzeszyć musisz mieć grzeszną myśl. Aby kochać Boga musisz mieć myśl pełną miłości. Zawsze łatwiej i przyjemniej jest mieć myśl pełną miłości oraz myśl pełną wdzięczności od myśli złej. Jest to prawdą, chyba że pomylisz dobro ze złem.

Myśli przeciw naszej naturalnej boskości i boskości innych są złe. Myśli w harmonii z naszą naturalną boskością są dobre. Myśli, które wspierają boskość innych, są dobre.

Natura składa się z ziemi, ognia, powietrza i wody, jak i z myśli i miłości. Żyjcie w harmonii z ziemią, ogniem, powietrzem i wodą niesie ze sobą wiecznie trwające życie dla ciała jak i dla umysłu. Ludzkie ciało składa się z ziemi, ognia, powietrza i wody pozostających w inteligentnej współpracy. Ziemia, ogień, powietrze i woda są praktycznymi jakościami Boga.

Podstawowe praktyki duchowe działają

Dziś czuję się dobrze!

Ostatnią noc spałem przy ogniu!

Gdy dziś wcześnie rano się obudziłem, wziąłem przyjemną ciepłą kąpiel. Wdychałem energię podczas gdy zanurzałem swoje ciało w wannie. Dzisiaj poszczę. Teraz poruszam się wraz ze swoimi myślami w bogatym i pełnym pokoju uczuciu mojej naturalnej boskości.

Dzisiaj jest mój dzień wolny. Nie ma dla mnie nic innego do roboty jak tylko czuć pokój.

Kiedy to piszę siedzę na wygodnym krześle na balkonie z ogniem obok mnie w komfortowym hotelu w górach Brazylii przy przepięknej rzece z pełnym siły wodospadem. Dziś, we wtorek 17. marca 1997, jest dzień postu dla moich wychowanków biorących udział w seminarium o duchowym oczyszczaniu i oddychaniu energią (Rebirtingu), który prowadzę. Nie muszę pościć. Mam w swoim pokoju dwa smakowite owoce papaya. Ale poszczenie niesie ze sobą przyjemność. Zachowam owoce na jutro. Moi wychowankowie poszczą spożywając tylko płyny, siedzą cały dzień przy ogniu i praktykują milczenie.

Mógłbym iść wziąć więcej drewna. Mógłbym iść pojeździć konno. Mógłbym popływać w rzece. Mógłbym wypić w jadalni świeży sok z arbuza lub pomarańczy albo zjeść to wspaniałe jedzenie, którego mają tutaj w bród. Ale nic mnie nie podnieca oprócz siedzenia tutaj, odpoczywania i rozmyślania o Bogu.

Zabawiam się swoją naturalną boskością. To wystarcza, nic innego nie jest ważne. Jestem w pokoju. Praktykuję obecność Boga.

Powiedzeć sobie lub innym „jestem grzesznikiem” do autosabotaż. Jeśli afirmujesz sobie „do niczego się nie nadaję”, to musisz dokonywać niedobrych czynów, aby się zadowolić i udowodnić sobie, że masz rację. Jest to chory, schizofreniczny sposób wymierzania sobie sprawiedliwości. To wariactwo.

Ale jeśli powiesz „jestem boski, moja boska natura wspiera mnie, żywi i prowadzi”, wtedy będziesz z natury rzeczy robił mniej błędów.

Jesteś dzieckiem Boga, ponieważ Bóg Cię stworzył. Bóg stworzył Twoją duszę z samego siebie, także Twoją zdolność do myślenia w Twoim ciele, oraz stworzył Twoje ciało. Ciało jest wspaniałym urządzeniem, w którym możesz robić różnorakie rzeczy i cieszyć się życiem. Jest tyle dobrych i zdrowych spraw, nie musisz marnować czasu robiąc złe rzeczy.

Praktykować obecność Boga to znaczy żyć w sposób, w którym czujesz pokój i przyjemność. Innymi słowy. Wyuczenie się wystarczających nawyków duchowego oczyszczania, tak żebyś mógł czuć swoją boskość każdego dnia, do robi z nas istoty pełne miłości, kreatywne i produktywne. Codzienne praktyki duchowe: dobre odżywianie, mistrzostwo jedzenia i ćwiczenia fizyczne; woda: kąpiel; powietrze – świadome oddychanie; ceremonia ognia; i medytacja odnawiają naszą naturalną boskość.