Instrukcja uzdrawiania istoty ludzkiej (4/7)

Instrukcja obsługi. Niewiedza i mądrość - wyciąg z „Instrukcja uzdrawiania” („Healing Manual“) Copyright© 1998 - autorstwa Leonarda Orra.
Z niemieckiego przełożył Krzysztof Peśla.

2. Ziemia - duchowa technika oczyszczająca jest prostą praktyką, którą możemy wykonywać każdego dnia, która oczyszcza nasze ciało energetyczne tak, że czujemy się lepiej. Daje nam lepszą energię i umożliwia nam odczuwanie pokoju, radości i myśli oraz bycie bardziej kreatywnym. Utrzymuje ciało fizyczne w zdrowiu i czyni z ciała miejsce, w którym przebywa się przyjemnie i które nam odpowiada. Oczyszczanie ziemią to zasadniczo mistrzostwo odżywiania i ruchu. Mistrzostwo odżywiania oznacza, że uczymy się, czego nasze ciało naprawdę potrzebuje, jak często i jak dużo. Ziemia oznacza dobre odżywianie, regularny post i dawanie czasu na odpoczynek naszym wewnętrznym organom. Post jest ważną regułą w instrukcji obsługi. Raz w tygodniu poszczę na płynach. Aby odkryć, co jest dobre dla Twojego ciała i Twojego umysłu możesz eksperymentować. Wegetarianizm jest podstawową przesłanką psychicznego i fizycznego zdrowia. Zanim zostałem pełnym wegetarianinem, co najmniej raz w roku byłem chory. Shivia Purana, która dokumentuje miliony lat ludzkiej historii, mówi nie tylko, że jedzenie mięsa jest grzechem, ale powiada również, że tylko demony jadły mięso. Ludzkie upodobanie w jedzeniu mięsa łączy się z upodobaniem fizycznej śmierci. Wegetariańskie kultury produkują więcej nieśmiertelnych mistrzów jogi, a kraje jedzące mięso produkują więcej przemocy, schorzeń i przestępczości.

W czasach Ramayany przed stu trzydziestoma tysiącami lat każdy wiedział, że fizyczna śmierć była wyborem. Kultura Ram i Sity bazuje na duchowym oczyszczeniu i było wtedy czymś normalnym, że ludzie żyli 5000 lat lub dłużej. Historia Biblii zaczyna się, gdy ludzie żyją 500 do 1000 lat i opowiada o końcu wielkiej duchowej kultury, którą założyli Ram i Sita.

Bóg rozpoczął wiele nowych kultur podczas milionów lat ludzkiej historii i stworzył nowych ludzi jak Adam i Ewa. Bóg stworzył ludzi ze światła, wody i innymi sposobami, np. z ziemi, tak jak stworzył Adama i Ewę z Adama. Stworzyć kobietę z mężczyzny to naprawdę rzadkość.

Prorokowane zmiany ziemi, jeśli nastąpią, wymażą spiralę materialistycznej kultury śmierci i stworzą ludzkości nowy start. Musimy jednak poczekać na tę destrukcję. Możemy już teraz zacząć budowę nowej cywilizacji i propagować praktyki duchowe w naszej społeczności, tak jak delikatniejsze techniki jak energia słoneczna, samochody elektryczne itd.

Każdy potrzebuje dobrego, osobistego systemu fizycznego ruchu. Ja wykonuję ćwiczenia tybetańskie. Robię zginanie kolan i bioder, aby dotknąć pod prysznicem palców u nóg. Jest wiele innych sposobów oczyszczania ziemią jak na przykład: używanie kryształów, wędrowanie, gimnastyka, bębnienie, taniec, przyjmowanie pracy z ciałem (jak masaż), praca fizyczna, pływanie, siedzenie w lesie itd. Ziemia obejmuje również naszą pracę. Robienie kariery, którą kochamy i wygrywanie gry o pieniądze.

Post i ruch uzdrawiają nie tylko nasze ciało, ale także nasz umysł emocjonalny. Dzień postu może zintensyfikować naszą depresję, ale ciągłe poszczenie w normalnym przypadku powoduje przełom pod koniec dnia i likwiduje także uczucie złości oraz wiele innych problemów emocjonalnych. Musimy nauczyć się cierpliwości. Wyważenie i pewność w czasie postu – lepsze jest poszczenie krótsze i częstsze niż długie i rzadkie. Post czyści naszą duszę i wypełnia nas boską energią.

Eksperymentowanie z pożywieniem, postem (czyszczenia jelita) oraz ruchem jest podstawową zasadą w naszej instrukcji obsługi.

3. Powietrze – wdychanie energii podobnie jak powietrza jest fantastycznie wartościową umiejętnością. Odkryłem tajemnice ludzkiego oddechu w roku 1974. Od tego momentu z boską pomocą rozpowszechniłem je wśród 10 milionów ludzi na całej planecie i wykształciłem tysiące nauczycieli pracy z oddechem, którzy często nazywani są rebirtherami lub terapeutami oddechem.

Większość ludzi potrafi nauczyć się potężnej i cudownej umiejętności oddychania w ciągu dziesięciu 1-2-godzinnych sesji z dobrze wyszkolonym rebirtherem. Oddychanie energią jest bardzo relaksujące i sprawia dużą przyjemność. Jeśli wykonane prawidłowo, świadome oddychanie wywołuje ekstazę. Prosta metoda duchowego oddechu przenosi nas normalnie bezpośrednio i natychmiast w obecność Boga. Nie musisz umrzeć, aby poczuć Boga. Twoje ciało jest świątynią Boga. Najlepsze miejsce na czucie Boga to czucie Go lub Jej w Twoim ciele. Świadome oddychanie energią zwane jest często biologicznym doświadczeniem Boga. Tak prosto jest ćwiczyć, gdy nauczysz się połączonego oddechu i doświadczysz oddychania przez sam oddech. Świadome oddychanie lub oddychanie energią jest umiejętnością uzdrawiającą, która czyni ludzi bardziej samodzielnymi duchowo. Intuicyjne oddychanie naenergetyzowuje ciało i umysł, oczyszcza krew i system nerwowy. Wykonywanie go codziennie lub regularnie jest podstawową regułą instrukcji obsługi. Możesz uzdrowić swój umysł i ciało poprzez świadome wdychanie boskiej energii. Jest to cudowny środek. Jest to umiejętność, której możesz używać na zawsze od chwili, gdy ją posiadłeś.

Łączenie wdechu z wydechem w rozluźniającym rytmie oczyszcza i odżywia umysł i ciało. Oddech oczyszcza ciało energetyczne. Daje nam świeżą, czystą energię życiową, dzięki której czujemy się dobrzy, kreatywni, produktywni i pełni pokoju. Tą techniką możemy wyoddychać złe uczucia. Można uleczyć nią depresję, żałobę, złość, zazdrość, nienawiść, napięcie i bóle fizyczne. Nowonarodzone niemowlaki oddychają naturalnie w ten sposób, ale tracimy tę umiejętność w rezultacie naszych negatywnych myśli i doświadczeń. Całe napięcie, które nazbieraliśmy, emocjonalne zanieczyszczenie energii, wpływa na naszą zdolność do rozluźnienia z roku na rok coraz bardziej, do chwili gdy opanujemy w sposób mistrzowski oddychanie energią i wykonujemy wystarczająco innych duchowych praktyk oczyszczających aby utrzymać nasze ciało energetyczne w czystości i harmonii.

Oddychanie energią jest naszym przyrodzonym prawem. Jest prezentem naszej naturalnej boskości. Gdy świadomie osiągamy w nim mistrzostwo i je regularnie wykonujemy. Ludzie, którzy nauczyli się czynić to regularnie z łatwością pokonywali choroby takie jak: astma, epilepsja, migrena, przeziębienie, AIDS i wiele innych. Świadome oddychanie brzmi