Instrukcja uzdrawiania istoty ludzkiej (6/7)

Instrukcja obsługi. Niewiedza i mądrość - wyciąg z „Instrukcja uzdrawiania” („Healing Manual“) Copyright© 1998 - autorstwa Leonarda Orra.
Z niemieckiego przełożył Krzysztof Peśla.

najlepszą formą terapii, którą możemy przeżyć. Każdy powinien mieć możliwość wzięcia udziału w comiesięcznym spotkaniu gminy. Pełne miłości relacje i odpowiedzialność obywatelska, to ta wskazówka z instrukcji obsługi, która ułatwia nam WSZYSTKIM osiągnięcie naszej naturalnej boskości.

7. Miłosierdzie. Miłosierdzie oznacza posiadanie najbogatszej siły życiowej- Boga, który troszczy się o nas niezależnie od tego, czy na to zasługujemy, czy nie. Praktykowanie miłosierdzia oznacza bycie zawsze wdzięcznym za życie i jego lekcje, nawet, gdy są nieprzyjemne. Kopniaki w życiu mają na celu nauczyć nas czegoś. Gdy nauczymy się naszej lekcji, zasługujemy wtedy na miłosierdzie i możemy cieszyć się Bożą miłością.

Miłosierdzie oznacza praktykowanie obecności Boga. Oznacza zrozumienie, że Bóg jest obecny zawsze w przestrzeni pomiędzy naszymi myślami, jak również w naszych myślach. Zawsze jesteśmy wiecznym Duchem myślącym i żywym.

Praktykowanie miłosierdzia ma z nas uczynić osobę miłosierną. Poddanie się Bogu zasługuje na miłosierdzie. Za każdym razem, kiedy odkrywamy, że Bóg nas kocha, jest to miła niespodzianka. Miłosierdzie jest wtedy, kiedy nasza miłość do Boga, boska miłość do nas dociera. Miłosierdzie oznacza zakochać się w Bogu.

Miłosierdzie to moc przebaczenia, która czasem zapobiega naszym błędom, czasem zapobiega szkodom, jakie powodują nasze błędy, a czasem naprawia szkody, które w wyniku tych błędów powstały. To paradoks, że im więcej jest w nas miłosierdzia, tym bardziej ufamy miłosierdziu i tym bardziej jesteśmy doskonali. Miłosierdzie jest mocą i energią nieskończonego BYĆ. Ziemia- powietrze- woda- praktyki ognia są wieczystymi środkami miłosierdzia.

One funkcjonują niezależnie od tego, czy wierzymy w nie, czy nie. Prysznic lub kąpiel usuwają duchowe zanieczyszczenia- grzech. Całkiem automatycznie. Przybliżenie naszej aury do otwartego płomienia automatycznie usuwa ból i napięcie oraz odżywia nas świeżą energią życiową. Oddychanie energią jest czystym miłosierdziem. Post uzdrawia nas niezależnie od tego, czy w niego wierzymy, czy nie. Te proste praktyki odnawiają nasza energię życiową, naszą radość w życiu i prowadzą do kreatywności.

8. Święci i nauczyciele - czasem odkrywamy mądrą lub bardzo dobrą osobę. To bardzo mądre dla nas spędzić z tym człowiekiem czas, uszanować go i nauczyć się od niego tak wiele, jak to tylko możliwe. Uczenie się od ludzi jest chyba najszybszą droga nauki. Nauczyliśmy się negatywnych uczuć i przyzwyczajeń od naszych rodziców, podobnie jak również pozytywnych myśli. Ponieważ teraz stajemy się bardziej świadomi przez prawdę, możemy świadomie wybrać bardzo wartościowych przyjaciół. Wybieramy przyjaciół, a potem oni kontrolują jakość naszego życia Środowisko może być silniejsze od siły woli, ale my możemy również zmienić nasze środowisko.

Musimy tez zważać na to, że niektórzy ludzie, którzy nauczają, nie są mędrcami i nie rozumieją tak naprawdę życia. Niektóre osoby, które są autorytetami, nie zasługują na to, by nimi być. Możemy ich zastąpić. Spotkałem Babajiego, który jest Wiecznym Ojcem w ludzkiej postaci. Nazywa się Aniołem Pana w Biblii. Babaji ukazuje się tysiącom ludzi każdego dnia na całym świecie. Może się ukazywać również tobie. On ma inne imiona w innych pismach. On nazywa się SHIVA YOGI w Shiva Purna, On nazywa się Khadir w Koranie, zaś Jezus nazywa go ABBA u św. Marka, Rzymian i Galicjan.

Spotkałem wielu nieśmiertelnych joginów, którzy żyją w tych samych ciałach setki lub tysiące lat. Są oni wielkimi Mędrcami i zasługują na to, by być nazywanymi Świętymi. Przebywanie z nimi jest największą przyjemnością mojego życia. Jest to dobre stale rozglądać się za Mędrcami i świętymi osobami, by się od nich uczyć. Jest dobrze mieć wielu nauczycieli duchowych, nawet wtedy, gdy są nimi nasze własne dzieci. Jedną z najlepszych decyzji w moim życiu było uznanie mojej córki za GURU, mojego terapeutę i mojego uzdrowiciela. Obecność w naszym życiu wystarczająco oczyszczonych ludzi, czyni je prostym i przyjemnym. To mądrze dawać nam wystarczająco wsparcia. Nie powinniśmy się ograniczać do jednego guru, ale prawie każda osoba potrzebuje jednego oświeconego człowieka, aby nałożyć na siebie trochę dyscypliny. Obecność w naszym życiu co najmniej jednego duchowego nauczyciela czyni twardą szkołę życia łagodniejszą. Najpierw musimy mieć jednego guru, zanim będziemy mieli dwóch. Bóg, świadome ja, nasze osobiste połączenie z nieskończoną inteligencją, jest najwyższym guru dla nas wszystkich. To podstawowa zasada instrukcji obsługi życia pełnego sukcesu.

9. Odpoczynek - zasada szabasu w Biblii to dobra praktyka, ale nie musi następować w sobotę lub niedzielę. To może być każdy dzień tygodnia. Czasem jeden dzień odpoczynku mi nie wystarcza. W moim życiu były momenty, kiedy potrzebowałem tygodnia, miesiąca albo nawet ponad roku odpoczynku i uzdrawiania. Biblia powiada: ten, który czeka na swojego Pana, odnowi swoją siłę. Wzniosą się na skrzydłach niczym orły, będą biegać i się nie zmęczą.Będą iść i się nie zachwieją. Odpoczywać oznacza słuchać, nic nie robić i praktykować ciszę. Odpoczynek przynajmniej 1 dzień w tygodniu umożliwia nam rozkoszowanie się pozostałymi sześcioma dniami po dwakroć i większą kreacją. Wiedza, kiedy musimy odpocząć to największa tajemnica zdrowia i sukcesu. W moim dniu odpoczynku normalnie poszczę. Odpoczywać oznacza praktykować wprost obecność. To jest źródło siły, mądrości, przyjemności, uleczenia, kreatywności i siły. Wiedza, kiedy powinniśmy ćwiczyć spokój i odprężenie, jest ważną częścią naszej instrukcji obsługi.

Masz teraz podstawowe wskazówki do tej instrukcji obsługi. Przez ich wykonywanie możesz nauczyć się więcej, jak również przez studiowanie Biblii, Shiva Purany u innych wielkich pism. Jezus powiada: ,,Kto podąży za moimi słowami, nie zobaczy śmierci”. W Eseńskiej Pieśni Pokoju Jezus prezentuje podobny program duchowego oczyszczania. Jest jeszcze wiele zasad. To są tylko najważniejsze. Napisałem o nich ponad 20 książek, które są opublikowane w 10 językach. Prowadzę na ich temat wykłady. Mam całodobowe centrum edukacyjne, które jest dostępne pod podanym poniżej adresem. Centrum to naucza tych zasad w każdym tygodniu roku.