Instrukcja uzdrawiania istoty ludzkiej (5/7)

Instrukcja obsługi. Niewiedza i mądrość - wyciąg z „Instrukcja uzdrawiania” („Healing Manual“) Copyright© 1998 - autorstwa Leonarda Orra.
Z niemieckiego przełożył Krzysztof Peśla.

tak łatwo i naturalnie, że nikt nie wierzy w jego cudowną, uzdrowicielską moc, dopóki sam się o tym nie przekona. Większość ludzi doświadcza tej siły w ciągu mniej niż 10 sesji z dobrym rebirtherem. Ta umiejętność może być również Twoją. Aby wybrać dobrego rebirthera należy porozmawiać z trzema, czterema rebirtherami zanim wybierzesz tego jednego, z którym będziesz chciał zrobić 10 sesji. Wykonywanie intuicyjnego oddychania, podczas, gdy twoje ciało jest zanurzone i rozluźnione w ciepłej kąpieli, jest szczególnie wartościowe i silne. Jezus mówi: „Dopóki nie narodzimy się na nowo z wody i oddechu, nie osiągniemy Królestwa Niebieskiego”. Rebirthing- praca z oddechem - oznacza uczenie się oddychania przez samo oddychanie. Świadome oddychanie to oddech życia. To oddech Boga dla naszego uzdrowienia, szczęścia i sukcesu. Świadome oddychanie jest podstawową wskazówką w naszej instrukcji obsługi.

4. Woda - kąpanie się dwa razy dziennie jest fantastyczną duchową praktyką oczyszczającą, która oczyszcza nasze ciało energetyczne i je wyrównuje. Najlepiej kąpać się zaraz po wstaniu, jak również dużą wartość stanowi kąpiel przed snem. Zauważyłem, że wszyscy nieśmiertelni jogini, których spotkałem, kąpią się przed wschodem i przed zachodem słońca. W tej praktyce jest specjalna wartość, ale to ty powinieneś ją wypróbować, kiedy możesz to robić i odkryć dla siebie, co może ci ona dać. Ciepła woda otwiera i oczyszcza nasze czakramy. Zimna woda zamyka je. Prysznic wprawdzie działa, ale to Baptyści mają rację, zanurzanie naszego ciała w ciepłej kąpieli oczyszcza nasze ciało energetyczne (ciało duchowe- naszą duszę) dokładniej. Ciepła woda nas rozluźnia.

Sakrament chrztu jest symbolem oczyszczania przez wodę. Kąpiel dwa razy dziennie urealnia ten symbol. Woda posiada duchową moc leczenia naszego umysłu oraz ciała.

Niekiedy otrzymuję specjalne jakości poprzez oddychanie z rurką w mojej wannie.

Ważne jest również znać jakoś naszej wody pitnej. Picie jej w wystarczającej ilości wzmacnia nasze dobre zdrowie. Większość ekspertów ds. zdrowia doradza picie co najmniej 1 litra czystej wody dziennie. Zbadaj jakość wody, którą pijesz.

osiadanie kanalizacji i ciepłej wody w domu jest chyba największą duchową wartością naszej cywilizacji. Myślę, ze w sposób automatyczny polepszyły one umysłowe i fizyczne zdrowie ludzi w ciągu ostatnich 100 lat, tak, że średnia życia ludzkiego podwoiła się z 35 na 75 lat. Świadome używanie wody jest istotną częścią naszej instrukcji obsługi. To Boża Moc, która zapewnia nam praktyczne, codzienne rozluźnienie i produktywność.

5. Ogień - używanie duchowej mocy ognia, aby czyścić, rozumieć i korzystać z naszego ciała energetycznego jest tak ważne, jak jedzenie dla naszego mentalnego i fizycznego zdrowia. Oczyszczanie ogniem oznacza siedzenie obok otwartego płomienia. Czasem wystarcza posiedzieć tylko kilka minut przy ogniu. Kiedy indziej musimy żyć z ogniem przez 24 godziny na dobę, aby się uzdrowić. Ogień może spalić wiele przyczyn naszych chorób z naszego ciała energetycznego, naszej aury. Ogień pomaga oczyścić aurę. Ludzka aura jest to pole elektromagnetyczne otaczające i przenikające ciało. Nazywana jest też ciałem tęczowym. Wielu ludzi posiada umiejętność widzenia konturów i kolorów naszej aury. Kiedy siedzimy przy ogniu, nasza aura obraca się przez płomienie. Ogień spala negatywne emocjonalne zanieczyszczenie energetyczne. Siedzenie przy ogniu może wynieść bezpośrednio z naszego umysłu i ciała depresje, napięcia i bóle. Ogień może dać nam energię, uzdrowienie, rozluźnienie i pokój.

Ogień odżywia nasze ciało energetyczne świeżą, potężną energią życiową - PRANĄ.

Najważniejszą wartością ognia nie jest utrzymywanie nas w cieple, ale oczyszczanie i odżywianie naszego ciała energetycznego. Ogień może spalić pęd ku śmierci i inne utrzymujące się negatywne emocje szybciej niż cokolwiek innego. Oczyszczanie ogniem i kąpiel funkcjonują dobrze razem jako potężny system samouzdrawiania. Spędzenie jednego dnia przy ogniu w medytacji i jedna lub dwie kilkugodzinne kąpiele w wodzie dziennie wraz z oddychaniem w wannie, mogą uleczyć większość chorób czy to umysłowych, czy fizycznych. Jeśli połączysz te praktyki z dobrymi myślami, dobrym jedzeniem i ćwiczeniami fizycznymi, masz fundamentalny system konserwacyjny dla ludzkiego umysłu i ciała. Może cię to utrzymać w zdrowiu i szczęściu na zawsze.

Zasady naszej instrukcji obsługi są wbudowane we wszechświat. Te proste duchowe praktyki mogą oczyszczać nasz umysł efektywniej niż zrobi to on sam. Każde sąsiedztwo, park, kościół, hotel, straż pożarna, czy szkoła powinny mieć świątynie ognia, tak, aby oczyszczanie ogniem i uzdrowienie były dostępne łatwo i dla każdego. Świątynia ognia to tylko dach nad miejscem z ogniem, tak, aby ludzie mogli korzystać z niego w deszcz oraz przy gorącym słońcu. Wierzę, że świątynia ognia, jeśli będą używane często, będą w stanie zapobiegać przestępczości i podwoją po raz kolejny długość życia.

6. Miłość - utrzymywanie miłości i przyjemności we wszystkich naszych ludzkich relacjach jest ważną częścią naszej instrukcji obsługi. To dobrze być szczerą, etyczną osobą żyjącą w harmonii. Miłość zawiera nie tylko przyjacielskość, zawiera ona także uczestnictwo we wspólnocie oraz odpowiedzialność polityczną. Istniej duże niebezpieczeństwo, że demokracja zaniknie we wszystkich krajach ziemi. Reprezentacja sąsiedzka/ posiadanie wybranego pełnoetatowego reprezentanta na każdych 1000 osób-może odbudować moc i światłość demokracji w republice. Od naszej odpowiedzialności zależy, aby rządy ludzi przez ludzi i dla ludzi nie zniknęły z powierzchni ziemi. To może nam się udać, ale musimy zrobić to teraz! Nikt za nas tego nie zrobi! 10 dolarów miesięcznie na osobę od 1000 osób stworzyłoby roczny budżet demokracji oddolnej i uposażenie pełnoetatowego reprezentanta, które by nam służyły. Jest to jedyna droga, aby wyzwolić nas z ucisku biurokracji rządowej, głupich ustaw i podatków, które wpędzają nas w biedę. Miłość oznacza duchową wspólnotę i duchową rodzinę, w której możemy dawać i przyjmować wsparcie dla duchowego rozwoju i osobistego uzdrowienia. Stworzyłem ruch jednorocznych seminariów, który służy temu celowi. Nie wahaj się do nas napisać. Duchowa rodzina jest